Streszczenie Dziewczynki z Szóstego Księżyca w pigułce - klp.pl
klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Po powrocie Nina stworzyła miksturę dodającą sił, a także blokującą złe dusze. Wpadła też na pomysł, by z Szóstego Księżyca sprowadzić Pąpusia Mydlinka, który dodawał odwagi. Po przyjściu przyjaciół wspólnie zażyli miksturę i wraz z Pąpusiem ruszyli do willi złego hrabiego. W podziemnym tunelu zostali zaatakowani przez jadowite myszy. Pogryziony Cesco stracił przytomność. Dziewczynki na bańkach mydlanych kanałem wentylacyjnym udały się mu na ratunek. W Sali Czarów Karkona zobaczyły, że mag próbuje uwięzić wieczny ogień. Znalazły też jego notatnik. Dzieciom udało się odeprzeć atak Visciolo i dwójki androidów. Dostali się do pracowni Karkona. Nina zablokowała złą duszę maga za pomocą kwarcu. Zamiast Jambiru alchemiczce udało się zyskać różdżkę Atanora. Wyspa Wielkanocna była ostatecznie uratowana. Podczas ucieczki dogonił ich przeklęty hrabia, jednak Taldom go powstrzymał. Udało się też uleczyć i na czas odesłać Pąpusia na Xorax.

Dzięki mikrochipowi z androida Andory Maxowi udało się ustalić, że prawdziwa ciotka wciąż żyje. Ustalono, że znajduje się w Toledo. Nina postanowiła ją uwolnić. Znalazła formułę na spojrzenie w przyszłość, a liście fafusty z Xorax umożliwiały latanie. Najpierw za sprawą niebieskiej żywicy dzieci udały się w przyszłość. Gdy odnalazły ciotkę Andorę, ktoś złapał je w metalową siatkę. Powróciły do rzeczywistości i za sprawą liści fafusty zaczęły się unosić. Podróż do Toledo trwała cztery godziny. Pułapkę na dzieci zastawiły dwa androidy, jednak udało się je pokonać. Ciocia Andora była połączona z androidem stworzonym przez Karkona i po jego włączeniu przez Maxa odzyskała świadomość. Malcy przenieśli ją do domu w Madrycie.

Nazajutrz, podczas zdawania przez Ninę egzaminów, dyrektor poinformował, że skradziony został Skrzydlaty Lew św. Marka – symbol Wenecji. Dziewczynka podejrzewała Karkona. Od księgi dowiedziała się, że zdobycie Kamiennego Kielicha znajdującego się w Lwie może zabić magię i zniszczyć Wenecję. Księga wciągnęła pod wodę Ninę i Dodo. Przyjaciele dusili się, jednak Taldom uczynił ich niewidzialnymi i pomógł normalnie oddychać. Na dnie znaleźli rannego Lwa, którego zniewolił Karkon. Chciał uciec z Kielichem, jednak niewidzialna Nina odebrała mu go i odstawiła na miejsce. Złego hrabiego porwały morskie odmęty. Kamienny Lew powrócił na postument, a Dodo i Nina szczęśliwie dotarli do willi „Espasia”. Tego wieczoru cała Wenecja świętowała.

Oznacz znajomych, którym może się przydać

strona:   - 1 -  - 2 -  - 3 -  - 4 - 


  Dowiedz się więcej
1  Magiczne miejsca i przedmioty w Dziewczynce z Szóstego Księżyca
2  Plan wydarzeń Dziewczynki z Szóstego Księżyca
3  Charakterystyka Niny – dziewczynki z Szóstego KsiężycaKomentarze
artykuł / utwór: Streszczenie Dziewczynki z Szóstego Księżyca w pigułce    Tagi: