Bohaterowie Dziewczynki z Szóstego Księżyca - klp.pl
klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Nina de Nobili – dziesięcioletnia, główna bohaterka, która nie była zwykłą dziewczynką. Na prawej dłoni miała specjalne znamię – różową gwiazdkę. Pociągał ją kosmos, lubiła patrzeć w gwiazdy wyobrażając sobie, że istnieje tam inne życie. Nina lubiła bałagan, tylko wtedy mogła uporządkować swoje myśli. Była odważna, silna, rzadko zdarzało się jej płakać. Była podobnie jak dziadek alchemiczką i potrafiła przyrządzać magiczne mikstury. Po śmierci dziadka przejęła jego misję uratowania Szóstego Księżyca, czyli Xoraks. Dzięki pomocy czwórki przyjaciół i zwycięskich starciach z hrabią Karkonem udało jej się osiągnąć cel.

Michaił Mesinskij – dziadek Niny ze strony mamy. Mieszkał w Wenecji i był filozofem oraz alchemikiem. Z Szóstego Księżyca dostał misję ratowania Xorax. Został wyeliminowany przez złego Karkona, jednak całkowicie nie zginął. Przeniósł się, jako wiązka światła na Xorax i tam kontynuował misję. Kochał swą wnuczkę i zobowiązał ją do ratowania Xorax. Zostawił dla niej listy i notatki, będące owocem jego wieloletniej pracy nad Szóstym Księżycem.
Luba – niania Niny, przyjaciółka babci Espasii i dziadka Miszy. Była jedną z rosyjskich babusiek o jasnych włosach, błękitnych oczach, zaróżowionych policzkach i uśmiechu zawsze goszczącym na twarzy. Miała obfite i pulchne kształty, dlatego Nina nazywała ją Bezą. Dziwiła się poczynaniom małej podopiecznej (lataniu, sztucznej ciotce Andorze), jednak nie wtrącała się do jej świata. Zawsze przynosiła Ninie i jej przyjaciołom pyszne posiłki. Dbała, by mała uczyła się do egzaminów.

Andora – siostra babci Niny, była mściwa, zawsze ubrana na ciemno, nie znosiła zwierząt. Okazało się, że wiele lat wcześniej zły Karkon uwięził prawdziwą ciotkę, a na jej miejsce umieścił androida, czyli robota, dzięki któremu znał wszystkie poczynania Niny. Tak naprawdę Andora była przyjazną i kochaną kobietą. Dzieci, dzięki pamięci androida odnalazły ją na zamku na obrzeżach Toledo i uwolniły.
Carmen – siostra babci Niny lubiła słoneczne kolory i często nuciła wesołe, staroświeckie melodie. Zawsze stała po stronie Niny, jednak liczyła się ze zdaniem siostry Andory. Lubiła śpiewać podczas przygotowania posiłków. Pomogła Ninie wylecieć do Wenecji, a następnie przesłała jej dokumenty, aby mogła zdawać tam egzaminy.

Oznacz znajomych, którym może się przydać

strona:   - 1 -  - 2 - 


  Dowiedz się więcej
1  Recenzja Dziewczynki z Szóstego Księżyca
2  Streszczenie Dziewczynki z Szóstego Księżyca w pigułce
3  Plan wydarzeń Dziewczynki z Szóstego KsiężycaKomentarze
artykuł / utwór: Bohaterowie Dziewczynki z Szóstego Księżyca    Tagi: