Magiczne miejsca i przedmioty w Dziewczynce z Szóstego Księżyca - klp.pl
Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Xorax - inaczej Szósty Księżyc Trzeciego Słońca, planeta położona w Galaktyce Alchimidia. Xoraxanie to świetlne istoty, które używają Magii i Alchemii, aby namalować świat.

Taldom Lux – ma kształt królewskiego berła i wykonany jest ze złota filozoficznego. U szczytu zakończony jest głową Gugiego, którego oczy zrobione zostały z goazylu i mają moc wypuszczania wiązek oślepiającego światła. Jest to magiczny miecz Dobrych Czarodziejów z Szóstego Księżyca. Ma wiele właściwości – może powodować niewidzialność, albo wyzwalać śmiertelną energię, jeśli zostanie skierowany przeciwko wrogom.

Pandemon Mortialis – magiczny miecz Karkona. Nina musiała dotknąć go przez dziesięć sekund, by wejść do podziemnego laboratorium.

Acqueo Profundis - laboratorium dziadka Miszy w kształcie sześcianu. Oprócz rekwizytów alchemicznych znajdował się tam wyłączony android Max-10-p1 i księga „Strade Mundi” opisująca starożytne cywilizacje. Można tam było uprawiać magię i tworzyć mikstury ze świata Szóstego Księżyca. Z tego miejsca możliwa też była podróż na Xorax.

Mirabilis Fantasio - ogromne laboratorium alchemiczne, gdzie pracowali Xoraxjenie i Dobrzy Magowie. Mirabilis Fantasio przypominało wielki szklany zamek. Symbolika przy wejściu związana była z zamierzchłymi cywilizacjami zamieszkującymi Wszechświat. Nina spotkała tu swojego dziadka, jednak pod nieziemską postacią.

Jambir – medalion za pomocą którego można było podróżować do czasów starożytnych cywilizacji.


Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij


  Dowiedz się więcej
1  Streszczenie Dziewczynki z Szóstego Księżyca w pigułce
2  Plan wydarzeń Dziewczynki z Szóstego Księżyca
3  Kompozycja, narracja i język Dziewczynki z Szóstego KsiężycaKomentarze: Magiczne miejsca i przedmioty w Dziewczynce z Szóstego Księżyca

Dodaj komentarz (komentarz może pojawić się w serwisie z opóźnieniem)
Imię:
Komentarz:
 

Streszczenia książek
Tagi: