Czas i miejsce akcji Dziewczynki z Szóstego Księżyca - klp.pl
Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Akcja rozpoczyna się w Madrycie, stolicy Hiszpanii, gdzie Nina mieszka z dwoma ciotkami – Adorą i Carmen. Stamtąd samolotem udaje się na lotnisko Marco Polo w Wenecji. Zamieszkuje w domu swoich dziadków – w wilii „Espasia” położonej na wysepce Giudecca. Giudecca to grupa wysp połączonych ze sobą, położona na południe od historycznego centrum Wenecji w Północnych Włoszech. Leży naprzeciw dzielnicy Dorsoduro, od której oddziela ją kanał - Canale della Giudecca. Willa była przestronnym pałacem mieszczącym wiele uroczych sal, m. in. Salę Pomarańczową (miejsce spożywania uroczystych posiłków), czy Salę Różanego Zakątka, Salę Kominkową i Salę Dożów. Najbardziej tajemniczymi pomieszczeniami są laboratorium dziadka, do którego wejść można za pomocą szklanej kuli oraz ukryte głęboko pod wodą laboratorium magii z Szóstego Księżyca, do którego dociera się tunelem i kolejką - Acqueo Profundis. Nieopodal willi „Espasia” znajduje się szkoła, do której ma zacząć uczęszczać Nina.

W Wenecji przy placu Świętego Marka znajduje się willa Karkona, w której rzekomo prowadzi on sierociniec, a tak naprawdę ma alchemiczne laboratorium i Pokój Magii. Jego podopieczni to androidy. Ponadto realną miejscowością jest w powieści Toledo, gdzie na zamku na obrzeżach tego hiszpańskiego miasta przetrzymywana jest w niewoli ciotka Andora.

Miejscem, które istnieje, jednak Nina z kolegami udaje się do niego w czasach starożytnych jest Wyspa Wielkanocna. Stoi na niej wiele tajemniczych posągów moai, których wzrok skierowany jest w niebo. Wyspa Wielkanocna znajduje się na południowym Oceanie Spokojnym i znana jest przede wszystkim ze znajdujących się na niej wielkich kamiennych posągów przedstawiających głowy – moai.

Miejscem pozaziemskim, należącym do świata fantazji jest Xorax - szósty księżyc trzeciego słońca systemu Archemidycznego. Na księżycu, zamieszkiwanym przez Xoraxan Nina zobaczyła piękny spektakl trzech słońc i pięciu księżyców. Grawitacja nie istniała, za to zobaczyć można było specyficzne rośliny i zwierzęta księżyca, wzgórza zbudowane z kamieni szlachetnych oraz las „Koranna”. Najważniejszym miejscem było Mirabilis Fantasio – ogromne laboratorium alchemiczne, gdzie pracowali Xoraxjenie i Dobrzy Magowie, które przypominało wielki szklany zamek. Symbolika przy wejściu związana była z zamierzchłymi cywilizacjami zamieszkującymi Wszechświat.


strona:   - 1 -  - 2 - 

Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij


  Dowiedz się więcej
1  Dziewczynka z Szóstego Księżyca – streszczenie szczegółowe
2  Główne wątki Dziewczynki z Szóstego Księżyca
3  Moony Witcher - biografiaKomentarze: Czas i miejsce akcji Dziewczynki z Szóstego Księżyca

Dodaj komentarz (komentarz może pojawić się w serwisie z opóźnieniem)
Imię:
Komentarz:
 

Streszczenia książek
Tagi: