Bohaterowie Dziewczynki z Szóstego Księżyca - klp.pl
Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Nina de Nobili – dziesięcioletnia, główna bohaterka, która nie była zwykłą dziewczynką. Na prawej dłoni miała specjalne znamię – różową gwiazdkę. Pociągał ją kosmos, lubiła patrzeć w gwiazdy wyobrażając sobie, że istnieje tam inne życie. Nina lubiła bałagan, tylko wtedy mogła uporządkować swoje myśli. Była odważna, silna, rzadko zdarzało się jej płakać. Była podobnie jak dziadek alchemiczką i potrafiła przyrządzać magiczne mikstury. Po śmierci dziadka przejęła jego misję uratowania Szóstego Księżyca, czyli Xoraks. Dzięki pomocy czwórki przyjaciół i zwycięskich starciach z hrabią Karkonem udało jej się osiągnąć cel.

Michaił Mesinskij – dziadek Niny ze strony mamy. Mieszkał w Wenecji i był filozofem oraz alchemikiem. Z Szóstego Księżyca dostał misję ratowania Xorax. Został wyeliminowany przez złego Karkona, jednak całkowicie nie zginął. Przeniósł się, jako wiązka światła na Xorax i tam kontynuował misję. Kochał swą wnuczkę i zobowiązał ją do ratowania Xorax. Zostawił dla niej listy i notatki, będące owocem jego wieloletniej pracy nad Szóstym Księżycem.
Luba – niania Niny, przyjaciółka babci Espasii i dziadka Miszy. Była jedną z rosyjskich babusiek o jasnych włosach, błękitnych oczach, zaróżowionych policzkach i uśmiechu zawsze goszczącym na twarzy. Miała obfite i pulchne kształty, dlatego Nina nazywała ją Bezą. Dziwiła się poczynaniom małej podopiecznej (lataniu, sztucznej ciotce Andorze), jednak nie wtrącała się do jej świata. Zawsze przynosiła Ninie i jej przyjaciołom pyszne posiłki. Dbała, by mała uczyła się do egzaminów.

Andora – siostra babci Niny, była mściwa, zawsze ubrana na ciemno, nie znosiła zwierząt. Okazało się, że wiele lat wcześniej zły Karkon uwięził prawdziwą ciotkę, a na jej miejsce umieścił androida, czyli robota, dzięki któremu znał wszystkie poczynania Niny. Tak naprawdę Andora była przyjazną i kochaną kobietą. Dzieci, dzięki pamięci androida odnalazły ją na zamku na obrzeżach Toledo i uwolniły.
Carmen – siostra babci Niny lubiła słoneczne kolory i często nuciła wesołe, staroświeckie melodie. Zawsze stała po stronie Niny, jednak liczyła się ze zdaniem siostry Andory. Lubiła śpiewać podczas przygotowania posiłków. Pomogła Ninie wylecieć do Wenecji, a następnie przesłała jej dokumenty, aby mogła zdawać tam egzaminy.

Vera – mama Niny o długich blond włosach.
Ferk – tata Niny, nosił czarne wąsy.
Adonis – pies Niny, który został porwany przez androidy Karkona. Miał
Platon – rudowłosy kot Niny. Pomógł jej pomagając w unieszkodliwieniu fałszywej ciotki Andory.

Roxy – dziesięcioletnia blondynka, nieco okrąglutka, żuła gumę i była ubrana ekscentrycznie (m. in. miała wiele różnych naszyjników). Była ponad miarę silna, bała się pająków.
Fiore - chuda dziesięcioletnia dziewczynka z czarnymi włosami i oczami w kształcie migdałów. Lubiła malarstwo i muzykę klasyczną. Kochała zwierzęta i często bujała w obłokach. Była bardzo inteligentna.
Francesco (Cesco) - miał spiczasty nos, okulary i włosy postawione jak szczotka. Był odważny, nie bał się narazić zdrowia podczas starcia z Karkonem. Był też świetnym komputerowcem.
Dodo - rudy i piegowaty, nieśmiały, jąkał się. Bał się wszystkiego, mdlał czasem nawet ze strachu. Jednak to on pomógł Ninie w ostatnim starciu z Karkonem, z którego wyszli zwycięsko.

Karkon Ca’ d’Oro – hrabia i właściciel sierocińca położonego przy placu Świętego Marka. Był zły do szpiku kości. Jego bronią był miecz Pandemon Mortialis. Postanowił zniszczyć Szósty Księżyc i zostać najpotężniejszym czarnoksiężnikiem we Wszechświecie. Był żądny władzy, niepohamowany i nie cofał się przed niczym, by osiągnąć cel. Miał własną pracownię alchemiczną i dużą moc. Nina dzielnie stawiała mu czoła, aż w końcu przepadł w odmętach morza nie wygrawszy z dobrem.
Visciolo – niski asystent hrabiego Karkona o żółtych włosach. Był odrażający, miał jedno oko, a drugie zakrywała czarna opaska. Nazywany był Ślepulcem. We wszystkim słuchał swego złego pana i robił wszystko, by dzieci nie osiągnęły swego celu.

Alvis i Barbessa - para bliźniaków, ulubione androidy Karkona. Od początku uprzykrzały życie Niny – zniszczyły jej książki, wrzuciły do pokoju kamień, porwały psa Niny. Walczyły z dziećmi podczas „odwiedzin” Niny i jej przyjaciół. Były złe i mściwe.
Gastilo, Sabina i Irene – androidy Karkona.
Eterea - potężna matka alchemii Xorax. Jej głos dziewczynka odbierała telepatycznie. Poinformowała Ninę o misji, wręczyła Jambir i złote piórko ptaka Gugi. Pomagała dziewczynce w jej późniejszych misjach.


Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij


  Dowiedz się więcej
1  Dziewczynka z Szóstego Księżyca – streszczenie szczegółowe
2  Problematyka Dziewczynki z Szóstego Księżyca
3  Dziewczynka z Szóstego Księżyca - cytatyKomentarze: Bohaterowie Dziewczynki z Szóstego Księżyca

Dodaj komentarz (komentarz może pojawić się w serwisie z opóźnieniem)
Imię:
Komentarz:
 

Streszczenia książek
Tagi: