Streszczenie Dziewczynki z Szóstego Księżyca w pigułce - klp.pl
Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Za sprawą magii Nina przemieniła się w małego potwora i pod tą postacią weszła do sierocińca hrabiego. Wpuścił ją sługa – Visciolo. Znalazła komnatę Karkona i ujrzała w niej tajemne księgi, martwe koty, zdjęcie dziadka i głowy z Wyspy Wielkanocnej. Udało jej się uchwycić Pandemon Mortalis. Okazało się, że dzieci służące Karkonowi to androidy. Udało jej się uciec. By otworzyć przejście musiała jeszcze rozszyfrować notatnik dziadka zawierający wyniki jego badań, wzory magicznych mikstur, opis Xorax oraz właściwości berła Taldom Lux. Udało się jej dotrzeć do podwodnego laboratorium dziadka w kształcie sześcianu - Acqueo Profundis. Oprócz rekwizytów alchemicznych znajdował się tam wyłączony android Max-10-p1 i księga „Strade Mundi” opisująca starożytne cywilizacje.

Nazajutrz Nina zdradziła przyjaciołom tajemnice Xorax i Acqueo Profundis. Okazało się, że jej psa Adonisa porwały androidy Karkona. W laboratorium przyrządziła miksturę obezwładniającą roboty. W tym czasie Karkon przygotowywał się do torturowania psa. Ninie i przyjaciołom udało się go pokonać i uwolnić zwierzę. Zły hrabia poprzysiągł jej zemstę i wezwał najlepszego androida. Cesco udało się uruchomić Maxa. Okazało się, że android ma ludzkie uczucia i wielką wiedzą. Gdy reszta dzieci szukała planów willi Karkona, Nina dzięki pomocy robota przeniosła się na Szósty Księżyc. Widziała specyficzne rośliny i zwierzęta księżyca, wzgórza zbudowane z kamieni szlachetnych. Rozmawiała z Matką Alchemii – Etereą, która wspomniała, że Xorax jest zagrożony, bo dzieci na Ziemi straciły wiarę z magię i ciekawość. Nina dostała pióro ptaka Gugi i odwiedziła Mirabilis Fantasio – ogromne laboratorium alchemiczne. Spotkała tam światło swego dziadka, z którym porozmawiała. Eterea wręczyła jej Jambir – medalion za pomocą którego mogła podróżować do czasów starożytnych cywilizacji. Dziewczynka zrozumiała, że musi wrócić do przeszłości i odnowić Myśl Życia, by uratować Xorax. Powróciła na Ziemię.

Nina opowiedziała przyjaciołom o Xorax, a następnie pokazała Szósty Księżyc za sprawą magicznego piórka. Dzięki temu mogli się z nią udać do starożytnych cywilizacji. Mała alchemiczka odnalazła formułę magicznej mikstury pozwalającej przenieść się w czasie. Musiała zdobyć kwiatki rosnącego na Xorax krasnobyłka. Przygotowania odpowiednich mikstur miały trwać długo, dlatego dzieci umówiły się nazajutrz. Wieczorem do willi „Espasia” przybyła ciotka Andora. Uśpiła Ninę i wykradła jej Jambir. Okazało się, że jest androidem Karkona. Rano odkryto jej prawdziwą naturę. Po starciu z robotem dzieci zaniosły go do Maxa, by zbadał pamięć androida. Cały czas jego kamera była włączona i przesyłała obrazy hrabiemu. Dzieci szykowały się do podróży w czasie. Księga „Strade Mundi” zatrzymała się na stronach poświęconych Wyspie Wielkanocnej. Dzięki ptakowi Gugi przenieśli się na nią. Przez grotę weszli na Akahanga – bezkresny obszar, na którym ustawiono dwieście tajemniczych i wielkich posągów moai, które jak się okazało przekazują na Xorax dziecięce fantazje. Za sprawą Taldomu Nina rozjaśniła ich wzrok. Dostała też wiadomość od swego praprzodka – Hamoi Aturi. Nagle klimat zmienił się na mroźny, berło zostało uszkodzone i pojawiła się twarz Karkona Ca’ d’Oro, któremu udało się skopiować Jambir. Rozpoczął się pojedynek. Dzięki ptakowi Gugi udało się przepędzić Karkona i przywrócić słońce na wyspie. Nina dostała wiadomość z przeszłości – przeszła Pierwsze Wtajemniczenie.


strona:   - 1 -  - 2 -  - 3 -  - 4 - 

Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij


  Dowiedz się więcej
1  Dziewczynka z Szóstego Księżyca – streszczenie szczegółowe
2  Główne wątki Dziewczynki z Szóstego Księżyca
3  Charakterystyka Niny – dziewczynki z Szóstego KsiężycaKomentarze: Streszczenie Dziewczynki z Szóstego Księżyca w pigułce

Dodaj komentarz (komentarz może pojawić się w serwisie z opóźnieniem)
Imię:
Komentarz:
 

Streszczenia książek
Tagi: