Bohaterowie Dziewczynki z Szóstego Księżyca - klp.pl
klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Vera – mama Niny o długich blond włosach.
Ferk – tata Niny, nosił czarne wąsy.
Adonis – pies Niny, który został porwany przez androidy Karkona. Miał
Platon – rudowłosy kot Niny. Pomógł jej pomagając w unieszkodliwieniu fałszywej ciotki Andory.

Roxy – dziesięcioletnia blondynka, nieco okrąglutka, żuła gumę i była ubrana ekscentrycznie (m. in. miała wiele różnych naszyjników). Była ponad miarę silna, bała się pająków.
Fiore - chuda dziesięcioletnia dziewczynka z czarnymi włosami i oczami w kształcie migdałów. Lubiła malarstwo i muzykę klasyczną. Kochała zwierzęta i często bujała w obłokach. Była bardzo inteligentna.
Francesco (Cesco) - miał spiczasty nos, okulary i włosy postawione jak szczotka. Był odważny, nie bał się narazić zdrowia podczas starcia z Karkonem. Był też świetnym komputerowcem.
Dodo - rudy i piegowaty, nieśmiały, jąkał się. Bał się wszystkiego, mdlał czasem nawet ze strachu. Jednak to on pomógł Ninie w ostatnim starciu z Karkonem, z którego wyszli zwycięsko.

Karkon Ca’ d’Oro – hrabia i właściciel sierocińca położonego przy placu Świętego Marka. Był zły do szpiku kości. Jego bronią był miecz Pandemon Mortialis. Postanowił zniszczyć Szósty Księżyc i zostać najpotężniejszym czarnoksiężnikiem we Wszechświecie. Był żądny władzy, niepohamowany i nie cofał się przed niczym, by osiągnąć cel. Miał własną pracownię alchemiczną i dużą moc. Nina dzielnie stawiała mu czoła, aż w końcu przepadł w odmętach morza nie wygrawszy z dobrem.
Visciolo – niski asystent hrabiego Karkona o żółtych włosach. Był odrażający, miał jedno oko, a drugie zakrywała czarna opaska. Nazywany był Ślepulcem. We wszystkim słuchał swego złego pana i robił wszystko, by dzieci nie osiągnęły swego celu.

Alvis i Barbessa - para bliźniaków, ulubione androidy Karkona. Od początku uprzykrzały życie Niny – zniszczyły jej książki, wrzuciły do pokoju kamień, porwały psa Niny. Walczyły z dziećmi podczas „odwiedzin” Niny i jej przyjaciół. Były złe i mściwe.
Gastilo, Sabina i Irene – androidy Karkona.
Eterea - potężna matka alchemii Xorax. Jej głos dziewczynka odbierała telepatycznie. Poinformowała Ninę o misji, wręczyła Jambir i złote piórko ptaka Gugi. Pomagała dziewczynce w jej późniejszych misjach.

Oznacz znajomych, którym może się przydać

strona:   - 1 -  - 2 - 


  Dowiedz się więcej
1  Recenzja Dziewczynki z Szóstego Księżyca
2  Kompozycja, narracja i język Dziewczynki z Szóstego Księżyca
3  Streszczenie Dziewczynki z Szóstego Księżyca w pigułceKomentarze
artykuł / utwór: Bohaterowie Dziewczynki z Szóstego Księżyca    Tagi: